Genel, Profesyonel

AUDİ FREN BALATA DEĞİŞİMİ

FREN BALATASI NEDIR ?

Otomobillerde en önemli sistemlerden biri olan fren sistemi, hareket halindeki aracı yavaşlatır, fren pedalı aracılığıyla tekerlek sistemindeki balatalara fren hidrolik yağının sıkışıp, fren balatalarınının disklere baskı uygulaması şeklinde çalışır. Aracı yavaşlatmaya yada durdurmaya çalıştığımız anda balatalar, diske yaklaşık 2 ton baskı uygular. Fren balataları yüksek sürtünme katsayısına sahip amyant ve reçine bileşimli yapıdır. Sıcak ve soğuk ortamlara oldukça dayanıklıdır.

AUDI MARKA ARAÇLARDA FREN BALATA DEĞİŞİMİ

Audi fren balatası değişim süresi, fren pedalını kullanmı, yol durumu, trafik seyri ve sürüş alışkanlıkları gibi bir çok faktöre göre değişebilir. Örneğin, şehir içi trafiğindeki araçların fren balataları, sık sık dur / kalk sebebiyle kırsal alanlardaki araçların fren balatalarına kıyasla daha hızlı aşınır.

FREN BALATAMIN ESKİDİĞİNİ NASIL ANLARIM ?

  • Frene bastığınızda gıcırtı veya tiz bir ötme sesi varsa.
  • Fren pedalinde boşluk varya veya pedal yumuşaksa.
  • Araçta çekme varsa.

Gibi temel sebepler ile fren balatanızın eskidiğinden şüphelenebilirsiniz. Böyle bir durumda 7/24 Profesyonel Oto Servis’i arayarak canlı destek alabilirsiniz. Profesyonel Oto Servis Mekanik Onarım anlamında kaliteli ustaları bünyesinde barındıran profesyonel bir Garantili Bosch Car Servistir.

Teknik servisimiz kullandığı bütün yedek parçalarda orijinalliğe önem verir. Bu da aslında fiyatları doğrudan ilgilendiren konulardan bir tanesidir. Teknik servisimiz kaliteye önem verdiği gibi fiyatları da dikkate alarak size en iyi seçenekleri vaat eder. Uygun fiyat standartları ile müşterilere bütçe dostu yaklaşmayı temel alır. Özellikle Audi, Mercedes, Bmw, Land Rover ve Porsche gibi 5 lüks marka aracın tüm mekanik onarım süreçlerini tecrübeli ve uzman bir kadroya sahiptir.

#audiperiyodikbakim #audifrenbalata #audimekanikonarim #audifren #audibalata #frenbalata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.